Centrum nurkowe IANTD Wrocław

Cześć nazywam się Ewosław. Swoją przygodę z nurkowaniem rozpoczęłam w wieku 12 lat. Spędziłam wakacje z rodzicami na wyspie Lanzarote. Przy naszym hotelu znajdowała się baza nurkowa Wrocław  oraz centrum nurkowe Wrocław  Ponieważ uwielbiam pływać już pierwszego dnia obserwowałam z zainteresowaniem zajęcia prowadzone przez nurków z centrum nurkowego Wrocław  Kolejnego dnia ja i mój tata zapisaliśmy się na podstawowy  kurs nurkowy Wrocław  Instruktor zaproponował nam tak zwane Intro nurkowe Wrocław  Jest to nurkowanie wprowadzające, poprzedzone wykładem na temat bezpieczeństwa i zasad nurkowych. Instruktor z centrum nurkowego Wrocław  zapytał nas czy nie mamy chorób przewlekłych lub innych dolegliwości, ponieważ osoby z astmą oskrzelową z perforowaną błoną bębenkową, chorobami płuc i serca, padaczką nie mogą nurkować. Po pierwszym nurkowaniu Wrocław  z instruktorem byłam zachwycona podwodnym światem. Zobaczyłam życie oceanu, którego nigdy wcześniej nawet sobie nie wyobrażałam. Spotkałam rekina zwanego Angle Shark, który maskował się wśród podwodnych wodorostów i machał do nas ogonem. Następnie wpłynęliśmy w ławice dorad. Wtedy wiedziałam już że chce zostać nurkiem Górny Śląsk.

 

W czasie tego pobytu zrobiliśmy podstawowy stopień nurkowy tak zwany OWD-Open Water Diver Padi Wrocław  Stopień ten daje możliwość nurkowania do 18 metrów z partnerem, który posiada minimum taki sam stopień. Ja dostałam jednak stopień Junior Owd Padi Wrocław  ponieważ nie miałam jeszcze piętnastu lat. Kurs składał się z bardzo przyjemnej części praktycznej w której ćwiczenia odbywały się na basenie nurkowym Wrocław  i w zatoce oraz z części teoretycznej wymagającej od nas opanowania podstawowych  wiadomości o nurkowaniu Wrocław  Po pozytywnym zdaniu egzaminów  kursu podstawowego nurkowania Wrocław  ruszyliśmy z naszym instruktorem nurkowania Wrocław  na pełne morze. Pierwsze moje podwodne kroki skierowaliśmy do Muzeum Atlantico, które znajduje się 14 metrów pod wodą. Muzeum składa się z 300 zatopionych rzeźb ludzkich postaci uchwyconych podczas różnych czynności. Było to dla mnie niesamowite przeżycie.

 

Po powrocie z wakacji postanowiliśmy kontynuować nurkowanie. Znaleźliśmy profesjonalne Centrum Nurkowe BeskidDivers Wrocław  Już na pierwszym spotkaniu zachwycił nas profesjonalizm szefa centrum Adriana . Instruktor Nurkowy Wrocław  przedstawił nam jak powinien przebiegać plan rozwoju początkującego nurka. Od początku uświadomił nam jak wspaniałą przygodą jest nurkowanie Wrocław  ale także wspomniał o niebezpieczeństwie. Dowiedzieliśmy się, że nurkowanie Wrocław  jest sportem partnerskim. Dlatego moim partnerem został mój tato. Na początku robił to tylko po to, aby sprawić mi przyjemność, ale w ciągu następnych miesięcy tak zachwycił się tym sportem, że osiągnął stopień instruktora.

 

Z początkiem zimy zaczęliśmy przygotowania do kolejnego stopnia nurkowego AOWD Padi Wrocław  czyli Advanced Open Water Diver Wrocław  Kurs nurkowy Wrocław  ten pozwala nurkować na głębokość 30 metrów. Obejmuje on  5 nurkowań w tym 2 nurkowania obowiązkowe czyli nurkowani głębokie Wrocław  i nurkowanie nawigacyjne Wrocław  A pozostałe są do wyboru: nurkowanie doskonała pływalność Wrocław  nurkowanie wrakowe Wrocław  nurkowanie noce Wrocław  a także nurkowanie fotograficzne Wrocław  Oczywiście w moim wieku robiłam te kursy w wersji Junior. Dzięki nabyciu nowych umiejętności poczułam się  w wodzie bardziej komfortowo, a to zachęciło mnie do dalszego rozwijania się. Teraz spędzaliśmy w wodzie każdy weekend. W ciągu roku odbyliśmy wiele nurkowań  na popularnym w południowej Polsce akwenie Zakrzówek.  Zrobiłam kursy nurkowe Nitrox Diver Wrocław  Deep Diver Padi Wrocław  Wreck Diver Padi Wrocław  Night Diver Padi Wrocław  Rescue Diver Padi Wrocław  Nurkowani e Wrocław  zachwyciło mnie przede wszystkim tym, że mogłam poznać samą siebie, poczuć się wolną, niezależną od innych. Podczas nurkowa na Wrocław  to ja steruje swoim postępowaniem, uczę się liczyć na siebie a jednocześnie dbać o partnera. Nurkowanie Jaworzno nauczyło mnie samokontroli i dyscypliny.

 

Kolejne nasze wakacje zawsze były już związane z nurkowaniem Wrocław  mimo posiadania wielu umiejętności okazało się, że nie jesteśmy jeszcze tak doskonałymi nurkami. Nurkowanie Wrocław  wymaga ciągłego doskonalenia się  w centrum nurkowym Wrocław  o czym przekonaliśmy się podczas nurkowania w prądzie morskim Wrocław  Podczas nurkowania Wrocław  w prądzie masz wrażenie, że latasz, ale wymaga ono także koncentracji, płynięcia zawsze z prądem, neutralnej pływalności, aby cię nie wyrzuciło na powierzchnię. Dzięki temu możesz bezpiecznie zakończyć nurkowanie Górny Śląsk.

 

Zupełnie inne nurkowania Wrocław  były w cenotach. Tu czuliśmy się jak w bajce. Piękna przejrzysta lazurowa woda przeplatana byłą grą świateł dawała nam poczucie odkrywania nowego świata.

Nurkowanie Wrocław  to wspaniały sport, który pozwala na ciekawe poznawanie świata, nawiązywanie nowych kontaktów, czasem przyjaźni na całe życie, bo przecież nic tak nie łączy ludzi jak wspólna pasja. Dlatego zapraszam wszystkich do centrum nurkowego Wrocław  BeskidDivers na wspaniałe nurkowanie Wrocław  oraz do zrobienia kursów nurkowych Górny Śląsk